Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Wrocław – atrakcje dla dzieci na każdą pogodę

Wrocław – atrakcje dla dzieci na każdą pogodę

Wrocław to zdecydowanie miejsce, w którym nie tylko dorośli, ale i dzieci nie będą się nudzić. Jeśli planujesz weekendowy lub tygodniowy pobyt z dziećmi w tym pięknym mieście, lista atrakcji jest długa. To jak spędzisz czas wolny, zależy tylko od indywidualnych preferencji i oczywiście pogody. Wrocław zachęca zarówno do aktywności na świeżym powietrzu dzięki temu, że w wielu miejscach są parki i place zabaw, jak i do aktywności wewnątrz, które są idealnym rozwiązaniem na brak pogody i zimowe ciemne popołudnia. Znajdziemy tutaj pomysły na spędzenie czasu dla najmłodszych dzieci, ale także dla starszych, gwarantujące dobrą zabawę i edukację w jednym. Parki trampolin, parki linowe, interaktywny plac zabaw to wszystko i wiele więcej we Wrocławiu, który zaprasza o każdej porze roku.

ZOO Wrocław – całodniowa rozrywka dla całej rodziny

Na terenie stolicy Dolnego Śląska znajduje się największy w Polsce ogród zoologiczny, który co roku przyciąga ogromną liczbę dzieci i dorosłych. We wrocławskim ZOO żyje dziesięć tysięcy zwierząt, dlatego to doskonałe miejsce, w którym można spędzić długie godziny na obserwowaniu życia zwierząt i obcowania z naturą. To całodniowa, edukacyjna i ciekawa wycieczka, a także świetna zabawa dla dzieci we Wrocławiu. Park zoologiczny w połączeniu z oceanarium to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Warto odwiedzić to miejsce, będące szczególną atrakcją na mapie Wrocławia. ZOO znajduje się bardzo blisko Hali stulecia, która również jest bardzo charakterystycznym punktem.

zoo wrocław

Przy Hali Stulecia w sezonie letnim jest czynna bardzo popularna fontanna wrocławska, gdzie można obejrzeć pokazy w połączeniu świateł z muzyką. Teren Hali Stulecia to idealne miejsce na spacery na świeżym powietrzu. Warto właśnie tutaj zacząć zwiedzanie Wrocławia. Jeśli będziecie zatrzymywać się rodziną w okolicy Biskupina lub Sępolna, czyli najbardziej zielonych dzielnic Wrocławia, frajdą dla dzieciaków będzie mini park linowy, który znajduje się przy ulicy Wróblewskiego, a także wizyta w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie często odbywają się różne wydarzenia i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Aktualne wydarzenia można sprawdzić na stronie internetowej.

Największy park trampolin w Polsce, czyli aktywność fizyczna dla dzieci

Wszystkie dzieci ucieszą się, spędzając czas w GOJump, czyli największym parku trampolin w Polsce. Znajduje się tutaj 3500 m2 atrakcji – tory przeszkód, trampoliny, zjeżdżalnie, czy baseny z gąbkami to wszystko, co dzieci lubią najbardziej. Ceny biletów zaczynają się od 56 zł, a park jest dostępny dla dzieci od 4 roku życia. W GOJump można także zorganizować wyjątkowe urodziny dla naszych maluchów. Co jeszcze można robić we Wrocławiu z dziećmi, kiedy pada deszcz? Mamy do dyspozycji różnorodne sale zabaw, powietrzne miasto z dmuchańcami, gdzie również możemy postawić na aktywność fizyczną dzieci. Dla najmłodszych wspinaczy polecamy ścianki wspinaczkowe na przykład Fpinka przy ulicy Długosza, a także park linowy w Parku Klecińskim.

park trampolin we wrocławiu

Warto też skorzystać z szerokiej oferty, jaką mają dla nas wrocławskie muzea. Podkreślamy tutaj, że muzeum nie musi być nudne, a Wrocław ma na swojej mapie kilka miejsc wartych uwagi dla najmłodszych. Muzeum Movie Gate to Muzeum Światowego Kina, gdzie dzieci mogą pooglądać oryginalne rekwizyty i kostiumy ze znanych filmów jak na przykład Star Wars. W muzeum znajduje się też laboratorium iluzji, które zaciekawi młodych naukowców. Movie Gate znajduje się na Placu Solnym tuż obok wrocławskiego rynku, na który warto wybrać się zarówno latem, a także zimą. Spacer po wrocławskim rynku to dobra propozycja dla rodziców z małymi dzieckiem w wózku. Jeśli interesują nas muzea, wybierzmy się do Hydropolis, czyli muzeum, gdzie możemy poznać wszystkie informacje o wodzie przedstawione w bardzo ciekawy sposób.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci – co jeszcze ma do zaoferowania Wrocław?

Dla miłośników kolei ciekawą atrakcją będzie największa makieta kolejowa w Polsce Kolejkowo we Wrocławiu o powierzchni 260 m2. Można zobaczyć Wrocław z innej perspektywy – 240 budynków, zabytki i 27 cały czas poruszających się pociągów. Do tego miniaturowe ludziki, sklepy i hotele. Miniaturowy Świat jest czynny cały rok, a zwiedzanie zajmuje półtorej godziny. Na stronie internetowej można zobaczyć aktualne godziny otwarcia. Jest to atrakcja dla osób w każdym wieku i warto ją zobaczyć na własne oczy. Całą rodziną można spędzić cały dzień we wrocławskim aquaparku. Jeśli lubicie wodne zabawy, można skorzystać z 90 różnych atrakcji, a do tego do dyspozycji jest bilet rodzinny.

Dla małych artystów idealny będzie seans w Teatrze Lalek we Wrocławiu, gdzie możemy wybrać spektakl nawet dla kilkumiesięcznych maluchów. Aktualne informacje i repertuar można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej teatru.

We Wrocławiu nie sposób nudzić się z dziećmi niezależnie od pogody. Zwróćcie również uwagę na salę zabaw Bobolandię, Manufakturę cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary, Skytower, gdzie możecie zobaczyć z góry panoramę Wrocławia, czy Halę Orbita, na której w zimie można całą rodziną poszaleć na łyżwach.