Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu— poczuj magię Świąt

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu— poczuj magię Świąt

Czy lubisz zapach czekoladowych pierników, grzanego wina i miodu? Oczywiście! To przecież aromaty, które wszystkim nieodłącznie kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. To wtedy ulice miast rozbłyskają światełkami, a świąteczne ozdoby upiększają niemal każdy skwer. Jednym z miejsc szczególnie wartych odwiedzenia w tym czasie jest Jarmark Świąteczny we Wrocławiu. Wybierz się na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, aby spędzić wieczór z przyjaciółmi i rodziną, skosztować wspaniałego jedzenia i wczuć się w świąteczny nastrój! Przyjdź i poczuj magię jednego z najpiękniejszych jarmarków w Polsce.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław — moc atrakcji w jednym miejscu

Jeśli chcesz wprowadzić się w świąteczny nastrój, nie ma lepszego miejsca niż Jarmark Bożonarodzeniowy! Tutaj magia Świąt oczaruje każdego. Podczas planowania zwiedzania Wrocławia koniecznie uwzględnij odwiedzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego, a raz-dwa dasz się uwieść tej bajkowej scenerii. Drewniane stragany wśród pachnących lasem choinek, kuszące zapachy smakowitych wypieków i moc aromatu grzanego wina — to wszystko czeka na Ciebie. Tutaj kupisz nie tylko smakołyki, ale też oryginalne, ręcznie robione prezenty dla rodziny i przyjaciół.

Miejsce Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jarmark tradycyjnie odbywa się na Rynku, a dokładniej na jego północnej, południowej i wschodniej pierzei, Placu Solnym, ulicy Oławskiej i Świdnickiej. Serce Wrocławia jest wówczas scenerią dla wielu atrakcji przeznaczonych dla dorosłych i dzieci m.in. tradycyjnej świątecznej parady, nieodłącznego elementu Jarmarku.

stoisko na jarmarku bożonarodzeniowym we wrocławiu

Jarmark bożonarodzeniowy Wrocław, czyli magia Świąt w niecodziennej oprawie

Jeśli kochasz Święta Bożego Narodzenia, wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu jest koniecznością. Zobacz, jakie cuda kryją się w drewnianych domkach na wrocławskim rynku. Drewniane stragany wypełnione rękodziełem, pachnącymi świątecznymi wypiekami i wyrobami garmażeryjnymi są wprost na wyciągnięcie ręki. A wszystko w towarzystwie mnóstwa błyskających światełek, niepowtarzalnych dekoracji i pięknie przybranej choinki. Jeśli przyjdziesz tutaj w Mikołajki, zobaczysz oficjalne rozświetlenie choinki na Jarmarku we Wrocławiu.

Co można kupić na Placu Solnym i na Rynku?

Przede wszystkim ciepłe części garderoby, czyli idealne na zimowe wieczory czapki i rękawiczki. Do tego całą masę pyszności z całej Polski, (i różnych stron Europy) takich jak misternie zdobione pierniczki, ciasta, pączki, owoce w czekoladzie, oryginalna chałwa, podlaskie wędliny, a nawet alzackie podpłomyki flammkuchen. Tutaj zjesz tradycyjną pajdę chleba ze smalcem i popijesz ją tradycyjnym żurkiem. Spora część domków drewnianych oferuje produkty niezwiązane z okresem świątecznym, ale będące propozycją na świąteczne prezenty — kosmetyki naturalne, torby, ręcznie wytwarzane ozdoby. Znajdziemy tu też ciekawą biżuterię, ceramikę, drewniane zabawki, ręcznie wytwarzane mydełka, a także wiele innych drobiazgów.

Jakie atrakcje dla dzieci serwuje wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy?

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce, które należy odwiedzić całą rodziną. Bez względu na wiek, każdy będzie bawił się tutaj znakomicie. Dla dzieci na czas trwania Jarmarku wrocławski rynek staje się magicznym miejscem. Odwiedź z dzieckiem Bajkowy Lasek, aby mogło posłuchać popularnych bajek wspartych atrakcyjną wizualizacją. Bajkowy Domek na Placu Solnym ugości wszystkich zmarzniętych odwiedzających, bez względu na wiek, ciepłą herbatą i czymś na ząb. A gdy już duże i małe brzuszki będą pełne, koniecznie wejdź na taras domku, z którego rozciąga się panorama Placu Solnego i okolic. Zabierz też dziecko w miejsca takie jak Świąteczny Wiatrak albo Karuzela „Rudolf i przyjaciele”.

Drugi dzień Świąt też możesz spędzić na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Aby jak najdłużej cieszyć się Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, sprawdź dokładnie, kiedy możesz uraczyć się specjałami regionalnej kuchni i zakosztować świątecznej atmosfery. Jarmark zaprasza już od 18 listopada i będzie trwał aż do 31 grudnia 2022. Drewniane domki-stragany będą serwować swoje specjały w dni powszednie i weekendy w godzinach od 10:00 do 21:00. W Wigilię (24.12) i pierwszy dzień Świąt (25.12) Jarmark będzie nieczynny.

jarmark bożonarodzeniowy we wrocławiu

A co może być lepszego w drugi dzień Świąt niż spacer z rodziną przystrojonymi ulicami Wrocławia? Zapewne z radością skorzystasz z możliwości wstania od świątecznego stołu i zaczerpnięcia świeżego powietrza. Masz do tego świetną okazję, ponieważ Jarmark Bożonarodzeniowy jest czynny 26 grudnia. Zabierz więc rodzinę i przejdźcie uliczkami miasta, aby znaleźć się ponownie w pięknej scenerii Jarmarku. Jarmark otwarty jest wtedy od 13:00 do 21:00. A jeśli po Świętach zatęsknisz za uliczkami rozświetlonymi tysiącem skrzących się lampek i zapragniesz po raz ostatni zasmakować jarmarcznych specjałów, wpadnij tutaj w ostatni dzień roku. Domki przemysłowe będą gościć swoich klientów 31.12 jedynie do godziny 17:00, jednak wybrane stoiska możesz odwiedzać, nawet gdy wystrzelą już wszystkie korki szampana i ucichnie huk fajerwerków, bo część stoisk jest czynna do godziny 3:00.