Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Kąpieliska Wrocław – wodna przygoda przez cały rok

Kąpieliska Wrocław – wodna przygoda przez cały rok

Kąpieliska Wrocław oferują wspaniałą wodną przygodę przez cały rok. Wrocław zachęca do wodnych sportów oraz rekreacji każdego – od początkujących pływaków po doświadczonych sportowców. Mimo że najwięcej chętnych na wodne zabawy jest zdecydowanie w miesiącach letnich, stolica Dolnego Śląska ma do zaoferowania coś dla miłośników wodnych przygód o każdej porze roku.

Baseny są otwarte przez cały rok, a w chłodniejszych miesiącach można skorzystać z krytych kąpielisk. Dostępne są również zajęcia fitness, takie jak aqua aerobik, które łączą ćwiczenia z zabawą. Dla tych, którzy szukają relaksu, w wielu miejscach dostępna jest również sauna i jacuzzi. Jeśli szukasz ekscytującej wodnej przygody przez cały rok i zastanawiasz się, gdzie możesz zabrać rodzinę nad wodę we Wrocławiu, zapraszamy do lektury, zapoznania się z basenami oraz kąpieliskami we Wrocławiu i okolicach.

Gdzie można popływać we Wrocławiu? Baseny i kąpieliska

W czasie wakacji największą popularnością cieszą się odkryte baseny Orbita oraz Kłokoczyce, a także kąpieliska Morskie Oko, Glinianki oraz Kopalnia Wrocław w Paniowicach. Kompleks Orbita przy ulicy Wejherowskiej to zespół trzech basenów wraz z bogatą strefą gastronomiczną, a także leżakami i sanitariatami. Znajdziemy tutaj basen sportowy, basen rekreacyjny oraz basen dla dzieci. Bilety można zakupić w automacie, a dla osób, które we Wrocławiu zostają na dłużej, istnieje możliwość skorzystania z 30-dniowego pakietu. Przy ulicy Kłokoczyckiej znajduje się duży basen ze zjeżdżalnią, brodzikiem dla dzieci oraz boiskiem do siatkówki. Oba baseny w miesiącach letnich są czynne od 9:00 do 19:00. W przypadku Orbity cennik wygląda następująco: bez zniżek zapłacimy 30 zł, a za bilet ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej 24 zł. Na basenie Kłokoczyce bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 8 zł.

relaks kąpielisko wodne

Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu to Morskie Oko niedaleko Akademii Wychowania Fizycznego. Znajdują się tutaj ślizgawka, brodzik dla dzieci, 6 boisk do siatkówki plażowej letnie kawiarenki oraz bary, a także plac zabaw dla dzieci. Kąpielisko Glinianki przy ulicy Kosmonautów to naturalny akwen z trzema jeziorkami w okolicy Stadionu Wrocławskiego. Poza atrakcjami wodnymi możemy skorzystać z boiska do piłki nożnej, plażowej oraz boiska do siatkówki, a także stołów do gry w tenisa stołowego, szałasu góralskiego i grilla. Kąpielisko jest czynne od 9 do 19.

Bezpłatne kąpieliska Wrocław – ulica Jeziorowa, Harcerska, Królewiecka

Jeśli chcemy skorzystać z darmowego kąpieliska, tutaj również mamy dużo możliwości do wyboru. Przy ulicy Jeziorowej na wrocławskich Pawłowicach w sezonie letnim d 9 do 19 jest czynne kąpielisko z wydzieloną plażą, ratownikami, punktem medycznym i sanitariatami, podobnie na Maślicach oraz Oporowie. Zejścia do wody w wyznaczonych miejscach są łagodne, dzięki czemu możemy tutaj zabrać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Poza basenami zewnętrznymi możemy również skorzystać z basenów krytych. Sprawdzą się one dla osób, które nie chcą w upalne dni przebywać na słońcu, a także dla każdego, kto odwiedza Wrocław poza sezonem i chciałby skorzystać z wodnych aktywności w miesiącach jesienno – zimowych. We Wrocławiu funkcjonują dwa Aquaparki. Obiekt przy ulicy Borowskiej jest jednym z największych w Polsce – oferuje zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także wodne atrakcje, jacuzzi, zjeżdżalnie, czy bicze wodne. Drugi Aquapark na wrocławskim Brochowie to nowe kąpielisko, które zostało otwarte w 2022 roku. Poza basenem możemy tutaj skorzystać ze strefy saun, strefy fitness, czy z punktu gastronomicznego z ogródkiem. 

chłopiec w aquaparku

Lista miejsc z krytymi basenami we Wrocławiu jest długa. Możemy tu wymienić Wrocławskie Centrum Spa, Pływalnia WKS Śląsk, Centrum Hotelowo Rekreacyjne GEM, Basen przy Uniwersytecie Ekonomicznym, basen przy hotelu Orbis, basen Uniwersytetu Przyrodniczego, czy baseny przy szkołach. Dla osób planujących urlop we Wrocławiu jest bardzo dużo możliwości spędzenia czasu aktywnie, pływając i korzystając atrakcji wodnych.

Kąpieliska koło Wrocławia – trochę wody dla ochłody

Poza miejskimi kąpieliskami można skorzystać z obiektów i akwenów wodnych, które znajdują się kilka kilometrów od Wrocławia. Błękitna Laguna w Siechnicach może pochwalić się czystą plażą, wypożyczalnią sprzętu z rowerami wodnymi oraz opieką ratowników. Znajduje się tutaj także strefa wędkarska. Kąpielisko jest bezpłatne, zapłacić musimy jedynie za parking. Kolejne miejsce to kąpielisko na terenie dawnej kopalni odkrywkowej w Paniowicach 20 min drogi od Wrocławia. Znajdują się tutaj trzy piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody i trawiastymi miejscami do chilloutu, a także place zabaw i specjalne strefy dla psów. W sezonie odbywają się tutaj liczne imprezy, koncerty oraz zawody pływackie. 

Inne miejsca pod Wrocławiem warte uwagi to malowniczy Zalew Stradomia na Widawie, kąpielisko w Jelczu Laskowicach na Stawowej, czy Gminny Park Wodny Trzebnica -Zdrój.