Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Wrocław – atrakcje, które przyciągają turystów

Wrocław – atrakcje, które przyciągają turystów

Aromatyczna kawa w towarzystwie przyjaciół w jednej z urokliwych kawiarni albo wspólna degustacja lokalnych potraw i imprezowanie do późnych godzin nocnych? A może zwiedzanie kultowych zabytków i poznawanie historii zapomnianych osadników – na to wszystko możesz liczyć, wybierając się do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska znana jest nie tylko wśród rodaków. Nierzadko gości w rankingach miejsc wartych odwiedzenia, skutecznie rywalizując z najpopularniejszymi metropoliami Europy. I nic dziwnego. To jedno z tych miast, w których zawsze panuje dobry nastrój, które tętni pozytywnymi wibracjami i sprawia, że chcemy tu wracać. Jakie atrakcje sprawiają, że turyści oczarowani Wrocławiem tak chętnie odwiedzają go ponownie? Co takiego ma w swojej ofercie Wrocław? Atrakcje, które nieodmiennie robią wrażenie na odwiedzających. Spośród setek z nich poniżej przedstawiamy kilka, których absolutnie ominąć nie można.

Wrocław, atrakcje tradycyjne – Ostrów Tumski

Ta jedna z piękniejszych części Wrocławia ma wyjątkową aurę, która sprawia, że ​​od razu czujesz się tam szczęśliwy. Dzięki wspaniałej architekturze, niezliczonym kanałom, przez które przerzucono urocze mosty. Kiedy tylko wejdziesz na Most Tumski, poczujesz tę słynną romantyczną atmosferę, nawet jeśli do tej pory nie uważałeś się za romantyka. Zjedz coś pysznego w lokalnej kawiarni, poczuj atmosferę brukowanych uliczek oświetlonych nocą latarniami gazowymi zapalanymi przez odzianego w pelerynę latarnika, przysiądź na ławeczce na jednym z placów i chłoń to, co się wokół Ciebie dzieje. Lubisz zwiedzać miasto w nietypowy sposób? To świetnie – tak również możesz poznać Wrocław. Atrakcje Wrocławia widziane z gondoli czy spacerowej łódki to coś, czego na pewno nie zapomnisz.

Jeśli lubisz eksplorować ciekawe miejsca pieszo, czekają Cię przyjemne spacery wzdłuż rzeki. Trzymaj się urokliwych uliczek i wypatruj pierwszej w pełni gotyckiej świątyni na ziemiach polskich — Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Gdy już tam dotrzesz, koniecznie skorzystaj z możliwości zobaczenia panoramy miasta z wieży katedralnej. W okolicy znajdziesz również inne zabytki sztuki sakralnej z najstarszym wrocławskim kościołem św. Idziego. A wieczorem poznasz atmosferę starej części miasta: podziemne bary i piwniczki oferujące rzemieślnicze piwo, które ożywają wesołymi rozmowami, a wszędzie słuchać mieszankę różnych języków świata.

Wrocław, atrakcje nowoczesne – Sky Tower

Trudno przeoczyć ten najwyższy, liczący 51 pięter budynek we Wrocławiu. Szczególnie przy dobrej pogodzie, kiedy to jego sylwetka widzialna jest z nawet kilkudziesięciu kilometrów. W ciągu niecałej minuty możesz wjechać na najwyższy punkt widokowy w Polsce, znajdujący się na wysokości około 200 metrów nad ziemią i podziwiać Wrocław. Atrakcje na tym się nie kończą, ponieważ w oddali dostrzeżesz górę Ślężę, a jeśli będziesz mieć trochę szczęścia i złapiesz dobrą pogodę, z tarasu widokowego zobaczysz też Śnieżkę i Chełmiec.

wrocław sky tower

Ciekawostką jest to, że na tarasie widokowym często wykonywane są sesje fotograficzne oraz kręcone klipy i filmy. Punkt widokowy czynny jest od 9.00 do 21.00, zatem jeśli wybierzesz odpowiedni dzień, możesz być naocznym świadkiem pięknego zachodu słońca nad Wrocławiem.

Wrocław, atrakcje zoologiczne – Afrykarium we wrocławskim ZOO

Turyści odwiedzający najsłynniejsze w Polsce wrocławskie ZOO nie mogą ominąć Afrykarium. To gwarancja niezapomnianych wrażeń dla odwiedzających w każdym wieku. To unikatowe na skalę światową oceanarium zachwyci Cię atrakcyjną prezentacją, w której poznasz 6 ekosystemów wodnych Czarnego Lądu: Morze Czerwone, Kanał Mozambicki, Afryka Wschodnia, Dżungla nad rzeką Kongo i Wybrzeże Szkieletów. Tutaj możesz stanąć oko w oko z płaszczką i policzyć zęby podpływającemu na kilka centymetrów do Ciebie rekinowi.

wrocław zoo

Przechodząc przezroczystymi tunelami otoczonymi wodą, będziesz mieć niebywałą okazję podejrzeć, jak wygląda dzień z życia hipopotama nilowego czy popołudniowy relaks żółwia morskiego zielonego. Jeśli chcesz spędzić 2 godziny na bliskim kontakcie z dzikimi zwierzętami, wybierz Zoo Wrocław. Atrakcje, które tam na Ciebie czekają, z pewnością Cię nie rozczarują.

Wrocław, atrakcje duchowe – Dzielnica Czterech Wyznań

Dzielnica Czterech Wyznań to symbol różnorodności i tolerancji zarówno kulturowej, jak i religijnej. W niedalekiej odległości od siebie stoją tutaj kościoły: katolicki, ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. Unikalny charakter dzielnicy podkreślają różnorodne zabytki architektury sakralnej wszystkich czterech wyznań. Najważniejszym jednak przesłaniem jest możliwość tworzenia atmosfery wzajemnego szacunku między wyznawcami wszystkich religii, co zaowocowało utworzeniem Rady Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, która ma za zadanie umacniać współpracę wszystkich czterech wyznań.

Urządź sobie przyjemny spacer specjalną ścieżką kulturową łączącą świątynie. Być może staniesz się świadkiem jednego z wielu wydarzeń kulturalnych, których dzielnica jest częstym domem. Jeśli jesteś fanem wydarzeń artystycznych, skieruj się od razu w stronę synagogi — to tutejszy ośrodek artystyczny, w którym cyklicznie odbywają się najróżniejsze wydarzenia m.in. organizowane latem “Lato w synagodze Pod Białym Bocianem”.